Gutter 16 Aure/Smøla -Rival 11-1


Siste seriekamp med festfotball og tabelltopp.

Søndag kveld var siste seriekamp denne sesongen for vårt G16-lag Aure/Smøla. Rival2 var gjestende lag. Det var en kamp det fortsatt var noe å spille for . En kamp som våre gutter måtte vinne for håp om å bli seriemestre. Den største troppen til kamp var samla denne sesongen. 17 spillere fra 13 - 16 år. Det hele endte med en komfortabel seier med 11-1.

Kampen starta med jevnbyrdighet og spenning. Før 10 minutt var spilt var Aure farlig frampå med 2 store sjanser, men ble hindret av Rivals keeper med fantastiske benparader. Etter 9 minutters spill får en av våre gult kort og må sone 5 min på sidelinja og Aure//Smøla spiller med en spiller mindre. Påfølgende frispark meget farlig og stang ut, heldigvis for oss står det fortsatt 0-0.

Etter hvert kommer vi tilbake. Sondre forbi på kanten helt ned til dødlinja med innlegg  og scoring av Håkon etter 12 minutt .

Litt senere øker Aure/Smøla ledelsen til 2-0. Etter langt innkast og litt fram og tilbake i feltet så havna ballen til Sondre. Sondre drar av spillere og setter ballen i mål.

Aure/Smøla har et godt kollektivt samarbeid med gode relasjoner seg i mellom i spillet sitt. Aure/Smøla blir farlige og har flere gode sjanser. Aure/Smøla gjør det vanskelig for Rival. Rival blir liggende bakpå og kommer heller ikke til sjanser. Likevel det er fortsatt spenning i kampen. Målprotokollen viser ikke mer enn 2-0. Men like før pausesignalet får Aure/Smøla corner. Og etter litt fram og tilbake i feltet havner ballen rett utenfor 16-metersstreken og Vegard øker ledelsen til 3-0 etter et fantastisk skudd. 3-0 til pause. Fullt fortjent.

Aure/Smøla setter trøkk på fra start av i 2. omgang. Emre er flyttet opp fra midtbane til spissplass etter at Håkon tok seg en pause. Denne muligheten benyttet Emre godt. Presset er satt høyt og på topp er Emre. Presser keeper så godt at han snapper ballen og øker ledelsen til 4-0.

Aure/Smøla øker til 5-0 etter at Isak forserer opp fra midtstopperplass til midtbaneleddet. Han serverer Sondre gjennombruddspasning, og Sondre setter ballen sikkert i mål.

De 20 siste minutta kommer målene tett i tett. Bakrommet bak Rivals forsvar utfordres på nytt når Fredrik i det 60. minutt forserer opp langs høyrekanten. Med sin hurtighet kommer han ned dørlinja og får lagt inn foran mål og Emre setter inn sitt andre mål for dagen. Det står 6-0 til Aure/Smøla. I det 65. minutt setter Sondre inn sitt tredje mål for dagen. 

8-0 kommer i det 67. minutt da spillet vendes fra Sondre på venstre ving over til Fredrik på høyre ving som forserer igjennom og setter sitt velfortjente mål etter sin iherdige innsats på høyre ving med hurtighet og styrke.

9-0 i det i det 70 minutt ble Fredrik spilt igjennom på høyre side av Imre. Fredrik kom ned langs høyresida og la inn foran mål. Ballen frem til Sondre som scora på nytt.

Håkon har kommet inn på banen igjen og scorer sitt andre mål for dagen etter gjennomspill av Sondre i det 72. minutt. 10-0.

Minuttet etter scorer Rival et fint mål da Pedro Svensli , 10-1. Før målfesten avsluttetes med kampens siste mål av Sondre etter gjennomspill av Imre, der Sondre drar av en til 2 forsvarere og setter sitt femte mål for kvelden. 

En stor lagseier der det kollektive og relasjoner seg i mellom fungerte veldig godt. 

Hovedtrener Karl Mikael oppsummte kvelden om sine spiller med at vi har solide keepere med Kristupas og Dima. De sto som en murvegg når de først fikk skudd på seg. Med sine involveringer gjør de det trygt fremover på banen. Også gode første angripere med igangsettinger.

Forsvaret trygt og godt og slipper Rival til sjeldne farlige sjanser. Forsvaret grunnmuren i laget. Markus, Andreas og Henrik som rullerte som sidebacker. Der var det ikke var lett å komme rundt på kant for Rival. Forsvarsfireren løper opp lange baller i bakrommet, duellerer og støter opp i motstander og starter angrep på angrep. Isak og Brede i midtforsvaret som styrte forsvarsfireren godt og som heller ikke slapp til Rival foran mål. De er også med og starter angrep fra midtstopperplass ved flere anledninger

Midtbanen jobber iherdig både for og mot, står godt sammen. Vant dueller og mater angrepsspillerne våre med bakromspasninger som vi scorte på. Vegard som dyp midtbanen med sin ro over spillet, hadde oversikt og styra dette veldig godt. Dro også av med langskudd i kveld som resulterte i et mål. Indreløpere som rullerte med Jostein, Emre, Edvald, Imre og Sverre med en arbeidsmoral og kreativitet som var med og skapte mye fremover. Edvald som har blitt varmere i trøya med de overårige og mange ukjente og sin beste kamp med oss. Imre den yngste på 13 år må også nevnes kommer inn i andre omgang og står for tre målgivende.

Og så har vi våre angripere Fredrik, Håkon og Sondre som står for rollen å putte ballene i mål.  Jonas som har spilt godt igjennom sesongen kom inn på slutten etter lengre sykdomsfravær som spiss og nesten målscorer han også. En lagseier med alle 17 i troppen med en prestasjon en kan være stolte over. 

Karl Mikael vil også legge til at denne gjengen ikke trener så mye sammen i det daglige da spillerne har tilholdsted forskjellige plasser. Smøla, Aure og videregående - gutter i Kristiansund. Likevel vi får til en meget solid prestasjon. 

Nå er Aure/Smøla på tabelltopp på bedre målforskjell enn Dahle som har en kamp mindre spilt . Om en blir serievinner eller ikke avgjøres torsdag 20. oktober da Dahle skal spille bortekamp mot Surnadal2. Dahle blir evt seriemestre med minst uavgjort. Mens Aure/Smøla er kun avhengig av hjemmeseier til Surnadal.

Tabellen slik den er nå før Surnadal og Dale møtes neste torsdag.

                                      K             V    U   T     MF      P

1. Aure/Smøla           15           12    1   2      67      37

2. Dahle                       14            12   1    1     31      37

5. Surnadal2              14              8   2   4      22      26 


Del på: